НОВИНИ И ОБЯВИ
news
Официално откриване на академичната 2024/2025 учебна година във Факултета по Дентална медицина
Септември 26, 2024
С приветствено слово от Ректора на Медицински университет - София, проф. д-р Бойчо Ланджов, тържествено беше открита новата академична учебна година за общо 134 студенти, обучавани на български език, от тях 130 българи и 4 чуждестранни студента.
В словото си Ректорът подчерта, че като бъдещи специалисти по дентална медицина, новоприетите студенти имат шанса да се развият, стъпвайки върху най-добрите традиции на българската медицинска школа, върху опита, граден над 80 години и с преподаватели, от които могат да научат много. Към самите преподавателите Ректорът се обърна с призив да помагат на младите студенти да превърнат мечтите си в професия и съдба, благодарейки им за тяхната всеотдайност към това дело и призовавайки ги дадат най-доброто от себе си в името на качественото обучение на студентите.
От своя страна Деканът на факултета, проф. д-р Бойко Бонев, приветства студентите с думите “Вие започвате едно незабравимо и предизвикателно пътешествие в света на денталната медицина – професия, която изисква от вас не само знания и умения, но и хуманност, етика и отговорност“. Той увери присъстващите първокурсници, че всяко предизвикателство, с което ще се сблъскат ще ги прави по-силни и по-уверени в себе си.
На церемонията официално бяха представени новоизбраните зам. декани - проф. д-р Мария Денчева - Зам. Декан по международна интеграция, следдипломно обучение и проектна дейност, доц. д-р Надежда Митова - Зам. Декан по научно-изследователска дейност и акредитация, и Зам. Деканът по учебната дейност - доц. д-р Мирела Маринова.
Главния секретар на Студентски съвет Анастасия Барбукова също поздрави първокурсниците със свой приветствен адрес.
Церемонията завърши с връчването на студентските книжки и подаръци на четиримата новоприети студенти с най-висок успех от приемните изпити - Божидара Жайгарова, Мария Александрова, Борис Нешков и Петър Станков.